5 sposobów na wyprasowanie zmarszczek

Zmarszczki to dla każdej z kobiet oznaka starzenia się. Nie możemy uniknąć tego zjawiska, ale możemy wpłynąć na jego opóźnienie i zmniejszenie. Co musimy zrobić?

Jedną z podstawowych zasad młodej cery jest dieta. I nie mam na myśli ograniczania jedzenia i spożywania tylko liści sałaty. Wręcz przeciwnie. Zbyt restrykcyjny jadłospis, który nie ma w swoim składzie różnorodnych witamin przyczynia się do powstawania zmarszczek. Warto też pić dużo wody, czyli około 2 litrów dziennie. Gdy odwodnimy naszą skórę, straci ona na jędrności, a to przyśpiesza pojawienie się bruzd na twarzy.sposoby na zmarszczki

Czynnikami przyczyniającym się w dużym stopniu do starzenia cery, są różnego rodzaju używki. Wysuszają skórę i chociaż na początku można pomyśleć, że to świetny sposób na matowe wykończenie, to nic bardziej mylnego. Papierosy i duże ilości alkoholu w ten sposób odwadniają nasze ciało, a to pierwszy krok do zmarszczek. Dodatkowo przez takie nałogi, skóra traci naturalny kolor na rzecz szarego odcienia.

Co jeszcze może pomóc w walce ze starzeniem cery? Ćwiczenia twarzy. Takie coś istnieje i ma zbawienny wpływ na kondycję buzi. Wystarczy codziennie kilka razy nadymać policzki lub rozciągać kąciki ust. Do tego można dodać raz w tygodniu masaż. Polega on na nałożeniu kremu, który po delikatnym wklepaniu, kolistymi ruchami zostaje rozprowadzony po każdej części twarzy.

Szkodliwie na skórę działają promienie słoneczne. Dlatego podczas upałów lepiej posmarować buzię kremem z filtrem i nie wystawiać jej bezpośrednio na słońce, zwłaszcza na kilka godzin. Opalenizna zniknie po kilku miesiącach, a wysuszenie skóry pozostanie. To samo dotyczy solarium. To nie znaczy, że przez cały rok mamy być nieopalone. Po prostu lepiej użyć w tym celu kosmetyków brązujących. Będą bezpieczniejsze dla naszej skóry.

A co z kremami na zmarszczki? To trudna kwestia. Bo jeśli już mamy zmarszczki, to warto używać takich kosmetyków. Pomogą zmniejszyć widoczność bruzd. Ale jeśli nie zauważyłyśmy na twarzy zmarszczek, to lepiej nie stosować takich kremów. Chyba, że producent zaznaczył, że jego produkt nadaje się nawet dla osób poniżej 30 roku życia.

Starzenia skóry całkowicie nie zatrzymamy, ale jeśli zadbamy o nasze zdrowie, to będzie to widoczne na naszej cerze. Dzięki temu zyskamy nie tylko piękny, młody wygląd, ale także dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *