Jak usunąć piegi domowymi sposobami?

Piegi – dla jednych atut, a dla innych przekleństwo. Jeśli należysz do kobiet, które nie przepadają za brązowymi plamkami na twarzy, to warto żebyś poznała kilka sposobów na rozjaśnienie lub nawet pozbycie się ich.

Jedną z metod starych jak świat jest użycie cytryny. Możesz ją potraktować jak tonik. Wystarczy sok z cytryny wycisnąć na wacik, a następnie wetrzeć w skórę. Sprawdzi się również maseczka z maślanki, do której dodasz miąższ z cytrusa. Ale zanim nałożysz ją na twarz, odczekaj 10 minut, aby składniki mogły się dobrze wymieszać.jak-usunac-piegi
Możesz wykorzystać także ogórki. Mają one nie tylko działanie wybielające, ale także kojące. Ich aplikacja jest banalnie prosta. Musisz tylko pokroić warzywo w plasterki i przyłożyć je do miejsc, w których występują piegi. Po kwadransie możesz zdjąć ogórki. Inną pomocną metodą będzie sok z tych warzyw. Po jego wyciśnięciu wystarczy go nalać na wacik i wytrzeć nim cerę. Dla mocniejszego efektu możesz zmieszać sok z cytryny ze zmielonym ogórkiem. Taką maseczkę powinnaś nakładać na około 20 minut na problematyczne miejsca.

Ostatnim warzywem mającym właściwości wybielające jest pietruszka. Jej użycie jest proste. Musisz tylko zrobić sobie okłady z natki zalanej gorącą wodą. Oczywiście przed aplikacją trzeba odczekać, aż mikstura się ostudzi. Innym sposobem jest starcie korzenia na tarce i dodanie do niego octu. Następnie papkę trzeba schować do lodówki na około pół godziny. Po upływie tego czasu będziesz mogła ją aplikować.

Każdy z opisanych sposobów może pomóc ci zmniejszyć widoczność piegów. Ale żeby osiągnąć najlepsze efekty, musisz wykonywać zabiegi regularnie. Rezultatów możesz się spodziewać po pierwszych 2-3 miesiącach. Ale pamiętaj, że nigdy na trwałe się nie pozbędziesz brązowych plamek. Wystarczy krótkie opalanie, aby ich kolor się nasilił. Może zamiast ciągle walczyć z piegami, lepiej je zaakceptować? Pieguski też mogą być piękne, wystarczy polubić siebie i swój wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *