Jak być piękniejszą? Wystarczy iść spać!

Chyba słyszałaś od mamy, babci czy lekarza, że sen to zdrowie. I nie jest to czcze gadanie, bo on istotnie wpływa na naszą kondycję oraz wygląd. Ale nie wystarczy, że się położysz i już rano wstaniesz piękniejsza. Żeby tak się stało musisz zadbać o to, aby ten sen był dobry. Co to znaczy? W praktyce to po prostu przestrzeganie kilku zasad.jak-byc-piekniejsza
Zacznij od przygotowania pościeli. Najlepiej wybierać te satynowe i jedwabne. Pozwolą one zachować gładką fryzurę, bo włosy podczas snu nie będą się plątały i wywijały. Aby dodatkowo nie wyrywać delikatnych pasm, zwiąż je na noc. Taka pościel dobrze wpływa także na cerę, która nie jest narażona na potarcia. Bardzo ważne jest, abyś zmieniała poszewki jak najczęściej. W przeciwnym razie mogą się na nich gromadzić bakterie, które powodują powstawanie pryszczy.

Najlepszą pozycją do snu jest płaskie ułożenie się. Chociaż jest to jedna z najmniej wygodnych pozycji, to pozwala na całkowite wypoczęcie, a dodatkowo zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek. Jak to możliwe? W takiej pozie nie dociskasz buzi i nie tworzysz żadnych bruzd, które początkują starzenie się skóry.

Warto też zadbać o żołądek. Od dawna wiadomo, że przynajmniej 4 godziny przed snem nie powinno się jeść, bo posiłek nie zostanie odpowiednio przetrawiony. Ale ważne jest także to, co jesz przed pójściem do łóżka. Zrezygnuj z alkoholu i przekąsek, które są słone np. paluszki, krakersy czy chipsy. Dlaczego tak źle wpływają na urodę? Powodem jest pozbawianie przez nie, wody z organizmu. To wpływa na brak nawilżenia skóry i może skutkować zmarszczkami i wysuszoną cerą.

I najważniejsze: nigdy nie kładź się do łóżka w makijażu! W ten sposób zapchasz pory i po jakimś czasie na twarzy zauważysz wysyp pryszczy. Noc to jedyny moment, w którym skóra może swobodnie oddychać, więc nie zapominaj o tym. Kolejnym dobrym nawykiem jest po wykonanym demakijażu, nałożyć krem nawilżający. Po przebudzeniu cera będzie miękka w dotyku i przede wszystkim zdrowa.

Jeśli do tej pory nie przywiązywałaś zbyt dużej wagi do tego, jak śpisz to czas najwyższy to zmienić. Gdy pozwolisz organizmowi odpocząć i się zregenerować, to odwdzięczy się on pięknym wyglądem. Prawda, że to dobry układ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *