Czego nie nakładać na twarz?

Czy słyszałaś kiedyś dziwne, urodowe rady koleżanek? Każda z nas dowiedziała się, chociaż raz o jakimś niespotykanym pomyśle, który miał poprawić wygląd. Ale zastanawiałaś się ile z nich jest rzeczywiście przydatnych, a ile jest niebezpiecznych? Warto je poznać, aby uniknąć niebezpieczeństwa.czego-nie-nakładac-na-twarz
Jednym z zaskakujących trików, jest utrwalanie makijażu lakierem do włosów. To procedura, którą praktykuje wiele kobiet. Po pierwsze w ten sposób można zaoszczędzić pieniądze, bo lakier to wydatek rzędu 15 zł, a dobry fixer to około 50 zł. Często ta metoda jest traktowana, jako wyjście awaryjne, gdy utrwalacz się akurat skończył. Ten sposób rzeczywiście działa, bo potrafi przedłużyć make-up o kilku godzin, ale z jakiegoś powodu lakier do włosów, nie jest przeznaczony do twarzy. Przede wszystkim może podrażnić buzię i pozostawić czerwone plamki. Dodatkowo w składzie kosmetyku jest alkohol, który wysusza cerę.

Serum do włosów nie pomoże nam w walce ze zmarszczkami, jak myśli wiele kobiet. Nie można sugerować się nazwami. To przeznaczenie i sposób używania są najważniejsze. To samo dotyczy mycia buzi szamponem. To, że czyści on nasze włosy, nie znaczy, że tak samo działa na cerę. Po takim zastosowaniu można być pewną, że skóra będzie wysuszona do tego stopnia, że może nawet schodzić płatami. O taki efekt nie chodzi na pewno żadnej kobiecie.
Zdarza się, że niektóre panie nie mając w domu henny, barwią brwi farbą do włosów. To wyjątkowo niebezpieczne. Jest to czynność wykonywana w okolicy oczu, które są bardzo wrażliwe. Dlatego jeśli nawet odrobina kosmetyku wyląduje poniżej powieki, to można nawet stracić wzrok.

I na koniec sposób na proste włosy, który wyjawiła w jednym z wywiadów Avril Lavigne. Jej gładkie fryzury to zasługa majonezu. Piosenkarka nakłada produkt na pasma, aby nie tylko je wyprostować, ale także nawilżyć. Takie działanie ma ta przyprawa. Trzeba samej się zastanowić czy jest to higieniczne. Ale po ujawnieniu tego triku, wiele kobiet zaczęło nakładać majonez na twarz, w celu jej nawilżenia. Niestety w tym miejscu tak nie działa. Jedyne, co możemy osiągnąć to zatkanie porów, które bez możliwości oddychania, będą powodowały powstawanie zaskórników i pryszczy.

Opisane sposoby wydają się być na tyle głupie, że aż trudno uwierzyć, że ktoś je stosuje. Niestety zdarzają się przypadki, gdy kobiety wykonują te triki, wierząc, że im pomogą. Ale dla własnego dobra lepiej zaufać kosmetykom i używać ich zgodnie z przeznaczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *