Nanoil serum z retinolem – strażnik mojej młodości 

Hej!

Często zasypujecie mnie komplementami mówiąc, że nie wyglądam na swój wiek. Myślę, że te słowa nie są kierowane do mnie jedynie z grzeczności, ponieważ faktycznie widzę, że moja twarz od lat wygląda niemal tak samo. Oczywiście polecam szczotkowanie ciała na sucho, a z kremem z filtrem SPF 50 nie rozstaję się od lat, ale prawdziwym strażnikiem mojej młodości jest…serum do twarzy z retinolem Nanoil! Choć w ciągu lat przetestowałam sera różnych marek, to zawsze wracam do produktu stworzonego przez Nanoil, a powody poznacie w tym wpisie. Zapraszam!

Czemu stosuję serum z retinolem Nanoil od lat?

Cóż, teraz retinol jest naprawdę powszechnym składnikiem kremów, masek, a coraz więcej firm poszerza swoje oferty o sera z retinolem. Z łatwością możemy też wyszukać z Internecie, po co nam retinol. Mnie natomiast już kilka lat temu poleciła go ciocia kosmetolog – zanim jeszcze retinol stał się popularnym elementem pielęgnacji. Na początku efekty były dość niewielkie, ale się nie poddawałam i teraz już wiem, że było warto! Serum z retinolem faktycznie opóźniło proces starzenia się mojej skóry, która wciąż jest jędrna, elastyczna i przede wszystkim bez zmarszczek. 

Dodam, że kilka lat temu ta sama ciocia powiedziała mi, że po 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć i to jest dobry moment na wprowadzenie kosmetyków anti-aging, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak wiecie posłuchałam jej wtedy i zupełnie nie żałuję! Dlatego nawet jeśli teraz nie widzicie jeszcze oznak starzenia, to warto wprowadzić serum z retinolem Nanoil do swojej wieczornej pielęgnacji. Za kilka lat będziecie sobie wdzięczne, że posłuchałyście mnie już teraz!

Dlaczego serum z retinolem Nanoil jest moim ulubionym produktem?

Jak pierwszy raz kupowałam serum to miałam cerę wrażliwą w stronę suchej, teraz natomiast z biegiem czasu moja skóra stała się dojrzała i “normalna”, a to serum nie podrażniło mnie ani razu. Jest to produkt naprawdę uniwersalny, nadający się do każdego rodzaju i typu cery. Oprócz tego wybieram je ze względu na wielkość serum. Buteleczka ma aż 50 ml , a biorąc pod uwagę, że jednorazowo wykorzystujemy naprawdę niewielką ilość serum, to wystarcza na długi czas. W serum bardzo podoba mi się to, że można je kupić bezpośrednio ze strony producenta, czyli: www.nanoil.pl a wysyłkę dostaniecie naprawdę ekspresowo. Warto dodać, że cena serum jest wręcz okazyjna i niska jak za tak dużą wielofunkcyjną  buteleczkę, która jest prawdziwym strażnikiem młodości i konkurencją dla profesjonalnych zabiegów anti-aging na twarz!

Jak działa Nanoil serum z retinolem? 

Najważniejsze dla mnie jest to, że opóźnia proces starzenia się skóry. Oprócz tego poprawia nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Małe zmarszczki, które miałam przed stosowaniem serum – wygładziły się. Nowe zmarszczki natomiast praktycznie nie powstają! Oprócz tego moja twarz wygląda promiennie każdego dnia. Warto dodać, że serum wyrównuje koloryt, jeśli macie przebarwienia potrądzikowe to retinol pomoże Wam je zażegnać.

Jak stosuję Nanoil serum z retinolem? 

Teraz (po naprawdę długim czasie) stosuję serum z retinolem 4 razy w tygodniu. Ale nie zawsze tak było! Jak wspominałam, miałam cerę wrażliwą i bałam się, że serum ją podrażni. Dlatego przez pierwsze tygodnie używałam serum jedynie raz w tygodniu, a z czasem zwiększałam częstotliwość do 2, 3, aż w końcu 4 razy w tygodniu. Wam też zalecam taką ostrożność, ponieważ skóra musi się przyzwyczaić do retinolu. Ważną kwestią jest to, że serum z retinolem ZAWSZE stosuję jedynie WIECZOREM! To naprawdę ważne. Serum z retinolem w kontakcie ze słońcem może wręcz spowodować podrażnienia posłoneczne, a tego przecież żadna z nas nie chce. Choć krem z filtrem powinien być stałym produktem w kosmetyczce każdej z nas, to niektóre nadal o nim zapominają. Pamiętajcie, że przy stosowaniu retinolu podczas wieczornej pielęgnacji, aplikacja kremu z filtrem SPF50 lub SPF30 podczas porannej pielęgnacji to coś więcej niż obowiązek!

Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o strażniku mojej młodości, czyli o Nanoil serum z retinolem, to koniecznie piszcie w komentarzach! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *