Jak wyregulować brwi?

Masz piękny make-up, ładną fryzurę, ale coś jest w twojej twarzy nie tak. Może to niewyregulowane brwi niszczą ten efekt? Jeśli tak, to czym prędzej musisz je poprawić, bo często to właśnie włoski na łuku dodają twarzy wyrazu. Jednak jak się do tego zabrać?jak-wyregulowac-brwi
Jeśli nie chcesz poprawiać wyglądu brwi w salonie kosmetycznym, to masz dwie domowe metody: wyrywanie włosków pęsetą i woskiem. Drugi sposób jest szybszy, ale bardziej bolesny i łatwiej podczas jego wykonywania pozbyć się zbyt dużej ilości brwi. Dlatego dla początkujących najlepsza będzie pęsetka.

Skoro już mamy wybrany sprzęt i metodę regulacji, czas przejść do kształtu łuku. Jego dobranie nie jest takie proste. Należy to robić pod względem kształtu twarzy. Przy owalnej twarzy kreska będzie delikatnie wygięta i cieńsza na końcu. Subtelne brwi są zarezerwowane dla posiadaczek trójkątnych twarzy. Jeśli kształt jest zbliżony do kwadratu, to mniej więcej w 2/3 długości powinno być wygięcie i pozostała część musi opadać. Jeśli mamy podłużną buzię, to powinnyśmy mieć dosyć grube brwi w delikatnym łuku. Ostatni rodzaj twarzy – okrągła charakteryzuje się trójkątnymi łukami.

Na sam początek wyczyść okolice brwi płynem micelarnym. Pozwoli to na mniejsze podrażnienia po zabiegu. Następnie rozczesz brwi grzebyczkiem. Jeśli nie masz takiego wyposażenia w domu, to możesz to zrobić szczoteczką od tuszu, oczywiście czystą. Zaczynamy regulację od dolnej części. Żeby uzyskać efekt takiego samego kształtu na jednej i drugiej powiece najlepiej na przemian wyrywać po kilka włosków z lewej i prawej brwi. Jeśli ból jest za duży, to odłóż depilację na porę po kąpieli. Wtedy pod wpływem ciepłej wody, włoski będą miększe i łatwiej będzie je wyciągać. I nigdy nie wyrywamy brwi nad głównym łukiem. Może to nie tylko nieestetycznie wyglądać, ale także możemy doprowadzić do uszkodzenia nerwów.

Jeśli regulacja brwi nie jest dla ciebie łatwym zadaniem i boisz się, że uzyskany efekt może nie być zadowalający, to zrezygnuj z samodzielnego wyrywania włosków. W takie sytuacji lepiej iść do salonu kosmetycznego. Kompetentne osoby będą wiedziały jak kształt ci dobrać i jak wyregulować łuki brwiowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *