Czy krem BB zastąpi podkład?

Kremy BB to temat rzeka. Mają tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Większość zarzuca im, że nie potrafią dorównać podkładom. Ale dlaczego? Bo nie kryją tak samo? Ale chyba właśnie o to w nich chodzi, że nie mają być tak samo mocne, ale delikatne. Powstały w celu robienia delikatnych makijaży podczas lata. Przyjrzyjmy się jednemu takiemu produktowi i sprawdźmy jak działa.Beauty_Balm_Prefector

Firma Garnier ma w swoim asortymencie raczej kosmetyki pielęgnacyjne, jednak od jakiegoś czasu wypuszcza na rynek także produkty do makijażu. Jednym z nich jest krem BB „Beauty Balm Prefector”. Jak zapewnia producent, specyfik ma zapewnić nam aż 5 korzyści: nawilżenie przez całą dobę, wyrównanie kolorytu, rozświetlenie, korygowanie niedoskonałości i ochronę UV. To dosyć duża ilość obietnic jak na jeden kosmetyk.

O opakowaniu nie ma się co rozpisywać, bo to zwykła, plastikowa tubka. Ma pojemność 50 ml w cenie 20 zł, więc jest to całkiem przystępna kwota. Mamy dostępne dwie wersje kolorystyczne: dla jasnej i ciemnej karnacji. Po otworzeniu czujemy lekki zapach, który raczej nie powinien nikomu przeszkadzać. Sama konsystencja jest kremowa i łatwo ją rozprowadzić na twarzy zarówno palcem, jak i pędzlem czy gąbką. Niestety zaraz po nałożeniu napotykamy pierwsze problemy. Wybierając wersję dla bladych osób, raczej nie możemy liczyć, że kolor będzie porcelanowy. Zaraz po rozsmarowaniu kosmetyk zmienia barwę na dosyć ciemną. O ile w lato nawet osoby z bardzo jasną cerą się trochę opalą, to i tak efekt będzie przypominał maskę. Jeśli nałożymy warstwę kremu BB na szyję, to delikatnie ukryjemy różnice kolorystyczne, ale przecież nie o to nam chodzi.

W dalszym działaniu produkt sprawdza się już lepiej, bo pozostawia mat na kilka godzin. Poprawki makijażu są konieczne dopiero po upływie 5-6godzin, więc jest to całkiem dobry wynik. Pod koniec dnia możemy odczuwać lekkie uczucie wysuszenia, ale wystarczy nałożyć krem i wszystko wraca do normy.

Czy krem BB dorównuje podkładowi? Raczej nie powinno się ich porównywać. Podkład ma tworzyć nową skórę na twarzy, a kosmetyk BB ma za zadanie delikatnie poprawić koloryt skóry, nie obciążając jej przy tym. Nie ukryje on naszych niedoskonałości, ani nie utrzyma się na buzi cały dzień. Jest to produkt dedykowany wyłącznie tym kobietom, które mają ładną cerę i chcą jedynie wyrównać odcienie na swojej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *