Jaka maska jest najlepsza na zniszczone włosy? Poznajcie mój wybór! 

Hej, Dziewczyny! 

W dzisiejszym wpisie poznacie moje ulubione maski do włosów. Uważam, że to właśnie maska jest kosmetykiem, który ma największy wpływ na wygląd włosów. Choć często skupiamy się na wyborze szamponu i odżywki, to zdecydowanie bardziej polecam Wam skupić się właśnie na maskach. Dowiecie się także, jaka maska jest najlepsza na zniszczone włosy. Poznajcie moje wybory już teraz! <3 

Odżywka VS Maska – Czym się różnią? 

Zdarza się, że nie rozróżniamy zbytnio maski od odżywki. Doskonale to rozumiem, bo kiedyś sama nie widziałam różnicy między tymi dwoma produktami. Niemniej jednak tych różnic jest całkiem sporo. Pierwsza jest taka, że maskę z reguły trzymamy dłużej na włosach niż odżywkę. Wiąże się to z kolejną różnicą, czyli sposobem działania. Maska wnika głębiej we włosy wpływając także na ich kondycję, a nie tylko na wygląd. Z kolei odżywka działa bardziej powierzchownie. Poza tym ich skład także jest inny, w masce z reguły dostajemy więcej cennych składników. 

Z tych powodów częściej sięgam po maskę do włosów. Odżywkę wybieram jedynie gdy naprawdę nie mam czasu i chce jedynie nałożyć coś na włosy na dosłownie minutę. Niemniej jednak w przypadku odżywek wole te produkty, których nie trzeba spłukiwać.

Nie będę już przedłużać! Poznajcie na mój wybór jeśli chodzi o najlepsza maskę na zniszczone włosy. 

NANOIL KERATIN HAIR MASK
Strona producenta – www.nanoil.pl

[Miejsce 1] NANOIL KERATIN HAIR MASK 

Konsystencja jest bardzo lekka i łatwo rozprowadza się ją na włosach. Czasem trzymam ją na włosach 10 minut, a czasem wydłużam ten czas nawet do 20 minut. Nawet tak długi czas aplikacji nie obciąża moich włosów. Już po pierwszym użyciu moje włosy pięknie błyszczały, były miękkie i po prostu ładniejsze. Niemniej jednak fenomenalne efekty pojawiły się nieco później. Dzięki zawartości keratyny włosy są zregenerowane i wzmocnione, a przede wszystkim przestały być zniszczone. Oprócz tego są odpowiednio nawilżone cały czas, a także przestały być suche i szorstkie. 

Wspomnę jeszcze, że nawet teraz, gdy moje włosy są już w o wiele lepszej kondycji, to nadal sięgam po tę maskę. Czytałam, że posiadaczki zdrowych włosów również mogą ją stosować w celu ochrony przed zniszczeniami i zachowania ich w dobrej kondycji. 

To właśnie maska Nanoil jest najlepsza na zniszczone włosy! 

Zanim poznałam tę maskę, to testowałam wiele innych produktów i kilka z nich zostało ze mną aż do teraz. Chociaż sięgam po nie rzadziej, to nadal bardzo je lubię. Poznajcie mój wybór: 

[Miejsce 2] KERASTASE RESISTANCE MASQUE THERAPISTE 

Marka Kerastase towarzyszy moim włosom od lat. Testowałam ich produktów naprawdę wiele, a moim ulubionym jest właśnie ta maska. Ma piękne zielone opakowanie i wygląda bardzo ekskluzywnie. Nakładam ją podobnie jak poprzednią i również ma bardzo fajną konsystencję: nie jest ani lejąca się, ani zbyt gęsta. Zwykle trzymam ją na głowie około 10 minut. Nie obciąża moich włosów. Pierwszy raz użyłam jej już wiele lat temu, więc nie pamiętam do końca pierwszego wrażenia. Niemniej jednak zaraz po spłukaniu włosy są miękkie i ładnie się układają. Oprócz tego pięknie pachną, a zapach ten utrzymuje się nawet po wysuszeniu. Natomiast długotrwałym skutkiem stosowania jest to, że włosy są zdrowsze i bardziej elastyczne, dzięki czemu nie łamią i nie plączą się. Bardzo lubię tę maskę, a jej jedynym minusem jest to, że ma jedynie 200 ml, a kosztuje dość sporo. 

[Miejsce 3] WELLA PROFESSIONALS SP LUXE OIL 

W tym przypadku do wyboru mamy dwie pojemności: 150 i 400 ml. Ja obecnie na swojej półce mam tę większą wersję, ponieważ jest korzystniejsza cenowo. Niemniej jednak jeśli nie wiecie, czy Wasze włosy lubią oleje to polecam Wam przetestowanie najpierw mniejszej wersji. W składzie znajdziemy kilka olejów roślinnych, co moje włosy bardzo lubią i ich nie obciąża. Niestety czytałam, ze niektórym dziewczynom obciążała, a nawet przetłuszczała włosy. W składzie jest jeszcze keratyna, która naprawia zniszczenia od środka. Poza tym włosy pięknie błyszczą i są mocno wygładzone. Konsystencja jest dość gęsta i powiem Wam, ze trzeba zużyć dość sporo produktu, aby pokryć cale włosy. Na szczęście przy pojemności 400 ml i tak starcza na bardzo długo. Jak widzicie nie jest to maska dla wszystkich i z tego powodu wylądowała na 3 miejscu. Ja jednak lubię po nią od czasu do czasu sięgnąć, szczególnie gdy w danym tygodniu nie mam czasu robić olejowania. 

A jaka jest Wasza opinia o tych maskach? Czy je znacie i lubicie? 

Koniecznie dajcie znać, jaka maska do włosów jest najlepsza według Was!