Gładka, miękka i odżywiona skóra. Oliwa z oliwek czyni cuda!

Moje drogie! Dzisiaj będę chciała zabrać Was w nieco śródziemnomorskie klimaty, tak abyśmy mogły zapoznać się z mądrością tamtych rejonów. Temat będzie dotyczył naszej urody i tego, jak zapewnić sobie odpowiednią pielęgnację za sprawą oliwy z oliwek. Wiadomo, iż szeroko stosuje się ją w kuchni i w lecznictwie, ja jednak będę chciała pokazać Wam jakie efekty pozwala osiągnąć w stosunku do poprawy kondycji naszej cery. A więc do dzieła!

Oliwa z oliwek od podszewki

Wysoce jakościowa oliwa z oliwek pochodzi z pierwszego tłoczenia i jest ona odporna na utlenianie. Produkt w czystej postaci zawiera w sobie witaminę K oraz witaminę E, a także tłuszcze, wapń i potas. Pierwiastki przeciwutleniające obecne w oliwie o ostrym smaku, dają gwarancję korzyści zdrowotnych. Dzieje się tak, ponieważ chroni ona przed wolnymi rodnikami, czyli cząsteczkami odpowiedzialnymi za między innymi starzenie się skóry. Także tłuszcze zawarte w oliwie z oliwek nie są bez znaczenia dla naszej kondycji, gdyż zawierają one kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Właściwości profilaktyczne w stosunku do chorób serca, udaru mózgu czy cukrzycy typu 2 wskazują na dobroczynne działanie omawianego produktu. Może pora włączyć ten składnik do naszej diety? To jeszcze nie wszystko, gdyż warto wiedzieć jak oliwa z oliwek może pomóc naszej skórze.

Możesz wierzyć lub nie, ale takie efekty daje oliwa z oliwek

Jak wcześniej wspominałam, dzięki oliwie z oliwek wolne rodniki nie będą nam straszne, dlatego też skóra zachowa swój młodzieńczy wygląd. Istnieje także szereg innych korzyści dla naszej cery, a wśród nich można wymienić nawilżanie, wygładzanie, zmiękczanie, ochronę przed utratą wilgoci, łagodzenie szorstkości i leczenie stanów zapalnych. Zabliźnianie i ochrona to plusy, z jakich mogą skorzystać nawet ci, którzy są posiadaczami skóry problemowej.

Co wybrać, by skorzystać z działania oliwy z oliwek?

Aby zapewnić skórze potrzebną pielęgnację, warto zaopatrzyć się w krem, który w swoim składzie będzie posiadał oliwę z oliwek. Dobrze jest postawić na kosmetyk, który posiada wysokie stężenie naszej oliwy, nie pozostawia powłoki, szybko się wchłania i do tego będzie cieszył nas pięknym zapachem. Dodatkowym atutem jest spłycanie zmarszczek i zapobieganie ich powstawaniu, na co zawsze zwracam uwagę przy doborze kosmetyków. Polecam Wam także zawierające omawiany składnik mydło w kostce. Pielęgnuje ono suchą skórę poprzez odnawianie filmu hydrolipidowego. Osobiście bardzo lubię żel oliwkowy, powstały na bazie oliwy z oliwek. Dzięki niemu moja skóra jest miękka, elastyczna a przede wszystkim dobrze oczyszczona.