Jak się pozbyć cellulitu? Moje sprawdzone, domowe sposoby

Nie każdą z nas stać na kosztowne antycellulitowe zabiegi kosmetyczne. Dlatego przygotowałam dla was DIY! Jak pozbyć się cellulitu w domu? Poznajcie moje domowe, sprawdzone sposoby!

Wraz z wiekiem skóra traci cenny kolagen, jest osłabiona, pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia. Słabną też włosy i paznokcie. I pojawia się pomarańczowa skórka, czyli cellulit, który nadchodzi prędzej czy później.

Cellulit – skąd się bierze?

Istnieje mnóstwo przyczyn, jednak najczęściej jest to gromadzenie się tkanki tłuszczowej pod skórą. Mogą być to też różne zmiany skórne, przez które pojawiają się charakterystyczne grudki. Dlaczego w naszej skórze dochodzi do takich procesów?

Przyczyny cellulitu to między innymi:

  • brak ruchu i siedzący tryb życia,
  • zbyt duża ilość soli i cukru w pokarmie,
  • problemy krążeniowe,
  • ubieranie się w zbyt ciasne ciuchy,
  • palenie papierosów i inne nałogi.

A teraz najważniejsze pytanie, czyli…

Jak się pozbyć cellulitu?

Na początek wystarczy wdrożyć kilka odpowiednich nawyków i zrezygnować z dotychczasowych. Opowiem wam, jak ja to zrobiłam:

  1. Oczyściłam organizm. Piłam różne zioła i obserwowałam, jak na to reaguję. Zaczęłam odpowiednio się nawadniać, nigdy nie zapominając o przynajmniej 2 litrach wody dziennie (weszło mi to w krew). Wzbogaciłam swoją dietę w potrzebne składniki odżywcze, jak witaminy i minerały. Ograniczyłam słodkie napoje, alkohol i spożywane tłuszcze. Polecam również picie zielonej herbaty, która działa antyoksydacyjnie i doskonale oczyszcza. Czuję się lekko i pięknie.
  2. Zaczęłam się ruszać. Nigdy nie pomyślałam, że pójdę na siłownię. Ale w końcu wzięłam się w garść i zaczęłam ćwiczyć. Coraz częściej chodzę na basen, a wiosną i latem jeżdżę na rowerze z przyjaciółmi. Poza tym codziennie wychodzę na długi spacer, który działa bardzo wyciszająco.

Widzicie? To tak naprawdę tylko dwa główne nawyki, które całkiem odmieniły moje życie. Wiele kobiet sięga po różne profesjonalne zabiegi kosmetyczne, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej. Jest to jednak kosztowne, a są różne inne sposoby na zwalczanie cellulitu, jak np. masaże czy peelingi.

Jak pozbyłam się cellulitu domowymi sposobami?

Masaż rozgrzewający

Rozgrzewający, pobudzający krążenie… idealny sposób na walkę z cellulitem. Mocne, intensywne ugniatanie albo rolowanie skóry sprawia, że tkanka tłuszczowa rozbija się, aż w końcu całkowicie zniknie. O taki masaż można poprosić bliską osobę lub zrobić go samodzielnie.

Sok z cytryny

Wiedziałyście o tym? Picie soku z cytryny to świetny sposób na pozbycie się uciążliwego cellulitu. Można połączyć sok z przegotowaną wodą i dodać pieprz. To rozgrzewające właściwości i skarbnica witaminy C, które pozwolą wam skutecznie pozbyć się cellulitu.

Peeling kawowy

Zrobicie go z łatwością, wystarczy nie wyrzucać fusów po kawie. To wiele składników odżywczych, które pobudzają krążenie skóry, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Peeling kawowy jest prosty w przygotowaniu, bo wystarczy wymieszać fusy z ulubionym balsamem czy olejkiem do ciała. Ja używam w tym celu oleju kokosowego – sprawdza się najlepiej.

Jakie są wasze sposoby na walkę z cellulitem? Jakie należą do waszych ulubionych?

Koniecznie napiszcie mi w komentarzach i udostępniajcie ten post!