Cera naczynkowa. Sposoby pielęgnacji

Cześć, kochane kobiety!

Powiem od razu: mam cerę naczynkową. I o tym będzie wpis. Cera naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji, głównie jesienią i zimą. A zdarza się nawet, że odpowiednie nawyki pielęgnacyjne to za mało. Co wtedy?

Odpowiem dziś na bardzo istotne pytania, czyli:

  • czym charakteryzuje się cera naczynkowa,
  • jak oczyszczać cerę naczynkową,
  • jakie są kosmetyki do cery naczynkowej,
  • jak pielęgnować cerę naczynkową.

Jeżeli temat was dotyczy/jesteście nim zainteresowane, zapraszam do wpisu!

Charakterystyka cery naczynkowej

Czerwone policzki? To główna cecha tego rodzaju cery. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wszystko przez kruche naczynia krwionośne, które bardzo szybko się rozszerzają. Wpływają na to silne emocje czy temperatura. Rumieńce nie znikają przez dłuższy czas? To znak, że naczynia są za mało sprężyste i po prostu słabe. Często zdarza się, że widziane są gołym okiem. Może czerwone wiązania na twarzy są wam znajome.

Skąd bierze się cera naczynkowa? To przypadłość głównie kobieca, ponieważ mężczyźni mają o wiele mniej wrażliwą skórę. U kobiet występują estrogeny, które rozluźniają naczynia, a ponadto skóra jest znacznie cieńsza. Cera naczynkowa uwidacznia się jeszcze bardziej po 30 roku życia. Kolagen produkowany jest w mniejszych ilościach, pogarsza się mikrorążenie.

Czy tylko dojrzałe kobiety mają cerę naczynkową? Nie – problem może dotyczyć także młodszych osób, nawet w wieku nastoletnim.

Cera naczynkowa – oczyszczanie + kosmetyki

Sięgajcie wyłącznie po łagodne kosmetyki. Do oczyszczania twarzy używam delikatnej pianki lub żelu przeznaczonego do mojej cery. W ten sposób możecie ją dogłębnie nawilżyć i wzmocnić naczynia krwionośne. Do mycia buzi sprawdzą się też płyny micelarne. Często zdarza się, że woda w kranie jest zbyt twarda, przez co działa niekorzystne na cerę. Wtedy możesz użyć wody mineralnej lub przegotowanej. Pamiętajcie, aby była letnia. Następnie osusz buzię, delikatnie wklepując w nią ręcznik papierowy. A później… czas na tonik.

Na pewno słyszałyście już o złuszczaniu martwego naskórka. Jest to konieczne, ponieważ w ten sposób pobudzisz skórę do regeneracji. Stanie się o wiele grubsza, więc naczynia krwionośne będą znacznie mniej widoczne. Naczynkowa skóra jest wrażliwa, więc potrzebuje delikatnego peelingu enzymatycznego. Taki „zabieg” wystarczy robić co 2 tygodnie, a cera będzie odporniejsza na wszelkie uszkodzenia.

Postawcie na krem dedykowany cerze naczynkowej. Wtedy macie pewność, że nawilży skórę i zabezpieczy ją przed zaczerwienieniem. Zawsze sprawdzajcie składy. Ważne, aby w kremie znajdowały się składniki silnie nawilżające, jak np. kwas hialuronowy czy kolagen. I oczywiście codziennie sięgajcie po kremy przeciwsłoneczne, np. SPF 50. Cera naczynkowa jest szczególnie narażona na szkodliwe promieniowanie UV.

Na rynku kosmetycznym znajdziecie wiele firm przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej. To silnie oczyszczające i nawilżające substancje, które chronią buzię. Mam specjalne mleczka, kremy, toniki i płyny. I wcale nie musisz stosować produktów jednej firmy.

Jakie są wasze sposoby na pielęgnację cery naczynkowej? Jakich kosmetyków używacie? Dajcie znać w komentarzach, buziaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *